Często zadawane pytania
Produkty przez nas oferowane pochodzą wyłącznie z naszych pasiek – licznie umiejscowionych w okolicach Korczewa, położonego nad rzeką Bug, w pięknym i malowniczym obszarze Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.
Nasza Pasieka znajduje się w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, przy granicy na Bugu z województwem podlaskim.
Można nas odwiedzić pod tym adresem: Szczeglacin 109, 08-108 Korczew.
Tak, zarówno miód jak i inne produkty pszczele, które oferujemy są dostępne w naszym sklepie internetowym.
Zapraszamy serdecznie do Szczeglacina gdzie bezpośrednio od nas kupicie Państwo najlepszy miód w okolicy. Jesteśmy obecni na różnego rodzaju targach i festynach na terenie Podlasia i Mazowsza. Nasze produkty są także dostępne do kupienia w kilku sklepach w naszym regionie. W Siedlcach przy ul. 11 listopada 29b i ul. Sienkiewicza 25 i 29, w Mińsku Mazowieckim przy ul. Wyszyńskiego 28 i ul. 11 listopada 4/8 oraz w Drohiczynie w “Zagubku” przy ul. Targowej 1.
Jerzy, nasz ekspert i właściciel pasieki, chętnie odpowie na wszystkie pytania. Prosimy o wiadomość email np. przez formularz dostępny na naszej stronie w zakładce kontakt. Jeśli zdecydują się Państwo nabyć nasze produkty bezpośrednio w pasiece, w miarę dostępnego czasu chętnie porozmawiamy o pszczołach.
Swoje usługi świadczymy tylko i wyłącznie w Polsce. Zakupy dokonane przez Internet mogą zostać dostarczone tylko na terenie naszego kraju.
Nie, na smak miodu wpływa wiele czynników. W zależności od rodzaju kwiatów, lokalizacji pasieki czy nawet miesiąca w którym pszczoły zbierają nektar smak miodu będzie inny. Nie ma dwóch identycznych słoików miodu.
Tak. Każdy miód krystalizuje w swoim tempie zmieniając postać płynną na stałą i jest to naturalny proces fizyczny. Nie ma on żadnego wpływu na smak miodu. Skrystalizowany miód nie traci żadnych składników odżywczych i od płynnego miodu różni się jedynie konsystencją. W zależności od rodzaju miodu czas krystalizacji może się różnić, np. miody wiosenne krystalizują bardzo szybko, nawet ok. 3 dni po nalaniu płynnego miodu do słoika może się on skrystalizować. Inne miody krystalizują wolniej ale każdy w końcu zmieni swoją konsystencję. Jedynie miody sztuczne lub przegrzane mogą zachować swoją płynną formę.
Krystalizację można opóźnić przechowując miód w ciemnym i chłodnym miejscu gdyż temperatura i dopływa powietrza mają wpływ na proces krystalizacji miodu.